PREFA System – Spa

To innowacyjna technologia wytwarzania elementów architektonicznych do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz budynków. Powstają w niej lekkie elementy konstrukcyjne i dekoracyjne o uniwersalnym zastosowaniu, które mogą stanowić również samodzielne obiekty.


PREFA SYSTEM TWARDZIK najczęściej znajduje zastosowanie w obiektach Spa & wellness, obiektach basenowych, łazienkach, pokojach kąpielowych. Elementy dekoracyjne wykonywane w tej technologii są także wykorzystywane do uatrakcyjniania reprezentacyjnych wnętrz najróżniejszych obiektów oraz terenów zielonych. Elementy zawarte w niniejszym katalogu, takie jak kompletne łaźnie parowe, ławy i leżanki profilowane, kopuły, kabiny natryskowe w kształcie „ślimaka”, czy samodzielne wanny Spa to jedynie przykładowe zastosowanie technologii PREFA SYSTEM TWARDZIK. Możliwe jest wykonanie zabudowy o dowolnych kształtach i wymiarach, według indywidualnego projektu.


prefa-system-logo02

Do współpracy zapraszamy architektów, firmy wykonawcze oraz inwestorów zainteresowanych unikalnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.


Pobierz nasz katalog


Galeria


Technologia

Bazą elementów wytwarzanych w technologii PREFA SYSTEM TWARDZIK jest twardy spieniony polistyren, z którego za pomocą komputerowo sterowanego plotera wycinane są dowolne kształty. Rdzeń powstających elementów jest pełny, co decyduje o odpowiedniej statyce elementów, ich termoizolacyjności i wytrzymałości. Polistyren używany w procesie produkcyjnym jest samogasnący.

Gotowe elementy PREFA SYSTEM TWARDZIK są pokrywane dodatkowymi warstwami wzmacniającej siatki na bazie włókna szklanego oraz kleju do produktów polistyrenowych. Dzięki temu zabiegowi elementy stają się stabilne, uzyskują odpowiednią twardość i nie ulegają odkształceniom.

Wszystkie elementy składowe PREFA SYSTEM TWARDZIK posiadają atesty i dopuszczenia do obrotu. PREFA SYSTEM TWARDZIK posiada pozytywną opinię Państwowego Zakładu Higieny potwierdzoną atestem Higienicznym HK/B/0411/01/2007.


Montaż

Gotowe elementy PREFA SYSTEM TWARDZIK mogą być wysyłane do klienta w całości bądź w dowolnych częściach, w zależności od warunków w miejscu montażu zabudowy. Na etapie produkcji elementów PREFA SYSTEM TWARDZIK możliwe jest zamontowanie dowolnych elementów technologii lub armatury według przekazanego przez klienta rysunku. Montaż dodatkowych elementów jest wyceniany indywidualnie.

Prefa system a tradycyjne technologie budowlane

Nowoczesna technologia wytwarzania elementów architektonicznych PREFA SYSTEM TWARDZIK zastępuje technologie tradycyjne. Pozwala na rezygnacje z uciążliwego i obarczonego wieloma wadami formowania elementów z betonu lub murowania


Zalety

Główne zalety PREFA SYSTEM TWARDZIK w porównaniu z technologią tradycyjną to:

  • Lekkość elementów.
  • Dowolność kształtów wytwarzanych elementów, co daje pole do popisu projektantom.
  • Cichy i czysty montaż, co umożliwia prowadzenie prac nawet w funkcjonującym już obiekcie.
  • Szybkość montażu – realizacja stanu surowego zabudowy trwa zwykle kilka dni.
  • Precyzyjne i równe powierzchnie gotowe do wykończenia dowolnym materiałem, co decyduje o doskonałym efekcie końcowym.
  • Termoizolacyjność, co sprzyja oszczędnościom w użytkowaniu np. łaźni parowych.

Wyżej wymienione cechy decydują o przewadze technologii PREFA SYSTEM TWARDZIK również nad technologią wytwarzania elementów z płyt polistyrenowych na zasadzie ich nacinania i wyginania.